Plaża w Jastrzębiej zachwyci każdego swym urozmaiceniem i skrajnościami. Zachodnia część plaży jest szeroka i piaszczysta, zaś wschodnia jej część to same kamienie.
Dużym kontrastem na Jastrzębskiej plaży jest kilometrowy mur oporowy zbudowany z olbrzymich głazów ułożonych na faszynowym materacu, wyrastającym ponad plażę betonową opaską. Uformowany jak schodowa piramida, pokryty został warstwą gleby z nasadzonymi iglarkami, która wtopił się geometrycznym uporządkowaniem w dziki jeszcze niedawno krajobraz z osuwającym się klifem.
Na plażę prowadzi kilka różnych zejść; od wysokich, klifowych zbudowanych z drewnianych schodów po bardzo łagodne znajdujące się od strony Karwi (zachodniej).

Każdego letniego dnia można korzystać ze strzeżonych kąpielisk, zjeżdżalni wodnej, przejażdżki skuterami.
Dla miłośników aktywnego wypoczynku organizowane są rozgrywki piłki plażowej na kilku wytyczonych boiskach.
Także dla najmłodszych urlopowiczów nie brakuje atrakcji. Latem każdego dnia mogą spotkać bohaterów dziecięcych filmów rysunkowych. Wiele radości sprawia dzieciom możliwość spotkania w drodze na plażę Teletubisia czy Pszczółki Mai.
Wieczorami plaże chętnie są odwiedzane przeze spacerowiczów podziwiających piękne zachody słońca nad morzem.

Warto stanąć na wzniosłym, klifowym brzegu Jastrzębiej Góry twarzą zwróconą ku morzu, poddać się powiewowi bryzy.
Spojrzeć w dal, na horyzoncie odszukać płynący statek, w cieple słońca albo w kroplach opadającej mgły poczuć i usłyszeć nieustanny oddech morza, jakby echo wieczności.
Co roku przed sezonem plaża jest przygotowywana na przyjazd turystów. Po gwałtownych zimowych sztormach zdarza się, że morze wyrzuca na plażę duże ilości kamieni. Kamienie te są zbierane i wykorzystywane w budownictwie, a plaża na nowo może cieszyć wypoczywających turystów.